• Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image

Spolupráce s italskými osobnostmi:

Amedeo Minghi:

Skutečně srdcová záležitost je se s touto osobností setkat osobně a dokonce jak je to v případě Andrea Andrei si s ním zazpívat jeho skladby a skladbu „Emanuela Ed Io“ v nové úpravě Jarka Šimka. Amedeo tento klip natáčel v dubnu 2014 v Praze a vystoupil na koncertě v Jihlavě a na narozeninách Andree v lednu 2015 v pražském divadle Semafor. Amedeo Minghi získal mnohá ocenění, byl autorem hudby ke sci-fi pohádce Fantaghiro, napsal hudbu k seriálu Esmeralda, je tří násobný vítěz hudebního festivalu Sanremo. Letos slaví již 50 let na hudební scéně.

Valerio Liboni:

Italská legenda, skladatel, producent, zpěvák Valerio Liboni společně s Andrea Andrei nazpívali novinkový singl „Ragazzina Ragazzina 2016“ (hit ze 70-tých let, u nás známý jako Perníková chaloupka od Fr. Ringo Čecha, v angličtině s názvem Mendocino). Valerio Liboni, je frontman italských legendárních skupin „I Nueve Angeli“ a „La Strana Societá“, autor a majitel práv mnoha světových hitů sedmdesátých let: „Popcorn“ (později Crazy Frog remix bodoval v 71 zemích světa na 1. místě), „Wakadi, Wakadu“ (u nás známá jako Papoušek Kakadů), „Singapore“, „Donna Felicitá“. V letošním roce slaví s I Nueve Angeli“ a La Strana Societá již padesáté výročí na hudební scéně.

Valerie Liboni tuto skladbu zpívá na koncertech v obou italských hudebních seskupeních. Andrea Andrei ji zpíval začátkem milénia ještě jako člen sk. „La Strana Societá“. Nestává se často, aby originální skladbu nazpíval po mnoha letech jak majitel práv, tak oba zpěváci. Skladba „Ragazzina Ragazzina (Mendocino) 2016“ vychází koncem roku na speciálním EP společně s dalšími remix hity a společným megamixem, který bude doplněn o hit „Ob-la-di Ob-la-da“. EP vychází u poměrně významného italského vydavatele Egea Music, společně s novinkovým albem Andrea Andrei “ Cosi Lontano“.

Francesco Boccia a Ciro Tommy Esposito:

Aktuální spolupráce na singlu „Per la Musica“ s autorem hudby, vítězem hudebního festivalu Sanremo Francesco Boccia a autorem textu Ciro Tommy Esposito. Oba autoři složili také vítěznou skladbu festivalu Sanremo 2015 „Grande Amore“ pro celosvětově uznávanou italskou skupinu Il Volo, která v témže roce skončila ve finále Eurovision Contest Song na 3. místě.

Valerio Zelli:

Andrea Andrei společně s Valerio Zelli – členem skupiny O.R.O. ve studiu v Turíne AFM Records skládali texty a hudbu pro celou řadu mladých talentů a známých italských interpretů. Valerio Zelli je spoluautor světoznámého hitu „Vivo Per Lei„, se kterou v roce 1995 úspěšně jeho skupina O.R.O. bodovala v pěvecké soutěži San Remo, kterou také přezpíval Andrea Bocelli v duetu s Georgia.

Righiera:

Johnson Righi a Marco Rota – společně s Andreem natáčeli ve studiu v Turíne AFM Records